Tam kde vám poradí

Dětská psychologická poradna

Asi málokterý rodič dokáže zkousnout, když mu dětský doktor nebo nedejbože učitel řekne, že jeho milované dítě by mělo navštívit dětskou psychologickou poradnu.

Samozřejmě, že i když rodič doma vidí, že jeho dítě je třeba nadměrně hyperaktivní nebo nedokáže udržet pozornost nebo v něčem zaostává, je uzavřené do sebe a podobně, tak přesto, když mu někdo řekne, aby zavedl dítě k psychologovi, tak nejspíše neřekne, že ano samozřejmě, ale bude se ohrazovat tím, že jeho dítě je v pořádku, jen trošku zlobí nebo tak něco. To je bohužel poměrně klasická a častá situace, jelikož rodiče neradi slyší, když jim někdo jejich děťátko kritizuje.

Avšak návštěva psychologa není žádná ostuda, vždyť dnes jej navštěvuje tolik lidí a dětí, až se to stává běžností. Navíc pokud dítě skutečně nějaký problém může mít, tak mu zde pomohou jej vyřešit a to přece chceme, aby naše dítě bylo v pořádku. Vhodnou příležitostí, kdy se na odbornou pomoc psychologa obrátit je také například rozvod rodičů. To spousta dětí velmi těžce nese, i když si toho rodiče třeba moc nevšimnou, jelikož mají mnoho starostí okolo rozvodu.

Ale právě děti bývají těmi, kdo rozvod svých rodičů nejvíce odnese, takže by se na ně nemělo zapomínat a rozhovor s odborníkem jim může velmi pomoci. Je však potřeba dítěti vysvětlit, že se není za co stydět a že je to skutečně běžná záležitost.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Poradny pro maminky s dětmi a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.