Tam kde vám poradí

Pedagogicko psychologická poradna

Spousta škol má k dispozici v dnešní době psychologického pracovníka, za kterým posílají problémové děti, děti, které se nezařazují do kolektivu, které mají problémy s pozorností a učením a tak dále. Když učitel navrhne rodičům, že by bylo vhodné, aby jejich dítě navštívilo pedagogicko-psychologickou poradnu, tak se většina z nich zalekne a zásadně to odmítne. Žádný rodič si totiž hned nechce připustit, že by mohlo mít jeho dítě nějaký problém a začne se ho zastávka, omlouvat ho a vše vysvětlovat. Navíc lidé stále žijí ještě v tom domnění, že k psychologovi chodí jen blázni, to však není vůbec pravda.

Spousta lidí, kteří jsou naprosto normální, vedou běžný a úspěšný život má svého psychologa, jelikož občas mají potřebu si s někým popovídat, chtějí, aby je někdo vyslechnul, řekl jim svůj názor a podobně. To stejné je i u dětského psychologa, který se snaží s dítětem navázat kontakt, rozpovídat ho, aby se mu dítě svěřilo a tak dále. Díky tomu může zjistit, co třeba dítě trápí, před čím se uzavírá, proti čemu vzdoruje…

Navíc se jedná o odborníky, kteří to s dětmi umí, dokáží si v nich vybudovat důvěru a následně jim také pomoci. Rozhodně se tedy rodiče nemusí stydět za to, že jejich dítě navštěvuje pedagogicko-psychologickou poradnu, jelikož na tom není nic špatného a rozhodně jejich dítě není jediné. Hlavní přece je, že to dítěti může pomoci.

 

 

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Poradny pro maminky s dětmi a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.