Tam kde vám poradí

Psí poradna

Ne nadarmo se říká, že je pes nejlepším přítelem člověka. Toto zvíře je totiž vhodné k dětem, k dospělým, ke starším lidem i nemocným, jen je potřeba si vybrat tu správnou rasu. Když pořídíte psa do rodiny, kde je dítě, tak jej naučíte lásce ke zvířatům a také odpovědnosti, jelikož jej bude muset chodit venčit, starat se o něj a tak dále, což je velmi důležité.

Pro starší lidi je pak pes úžasnou společností, necítí se sami, mají se o koho starat, na koho promluvit, s kým jít na procházku. Spousta starší lidí, kteří zůstali sami přestali žít naplno a spíše už jen dožívali, když si pak ale pořídili psa, tak ožili o několik let a hned se jim vrátila chuť do života. Pes je tedy skutečně výborný lék na samotu.

Kromě toho jsou také hlídači a ochránci. Výběr správné rasy psa však není vůbec snadný. Mnoho lidí se dívá pouze na vzhled, ale ne na povahové vlastnosti ras a pak zjistí, že jejich pes sice vypadá podle jejich představ, ale že chováním to není vůbec to, co čekali a chtěli. Samozřejmě, že se pes dá vychovat, ale stále si s sebou nese i genetickou výbavu a typické vlastnosti pro tu danou rasu.

Pokud si nevíte s čímkoliv ohledně výběru psa a pak i následně o starání se o něj rady, tak zkuste navštívit psí poradnu, kde na své otázky najdete odpovědi.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.